Sam&Max: Sezon I - poradnik

Dodane przez Evillady dnia 25.01.2010 22:18

Odcinek 6 – Jasna Strona Księżyca

Po wylądowaniu, czy też zaparkowaniu na Księżycu idź cały czas w prawo, aż dojdziesz do czerwonych drzwi pilnowanych przez znanego Ci już agenta. Pogadaj z nim wykorzystując następujące opcje dialogowe:

1. Co Wy tu robicie?
2. Spróbujmy tej analizy spektrum.
3. Na razie.

Na teście oczywiście poległeś, ale od czego Twój błyskotliwy intelekt? Jednorożec zmienia kolor, kiedy się go energicznie pociera tak? Skutkiem ubocznym tarcia jest ciepło tak? Czyli jednorożec zmienia kolor pod wpływem ciepła. Musisz mu więc zapewnić taką dawkę ciepła, żeby poczerwieniał, a wszyscy wiedzą, że nic nie nadaje się lepiej do ekspresowego podgrzewania niż mikrofalówka!

Wróć więc na Ziemię, idź do sklepu Bosko i użyj jednorożca na kuchence mikrofalowej. Pogadaj z właścicielem standardowo już pytając o towar spod lady. Właściwie mógłbyś teraz wracać na Księżyc, ale zanim to zrobisz skocz jeszcze do biura po wieszak, który udaje antenę. Tak przygotowany wracaj na Księżyc.

Na miejscu wejdź do sklepu z pamiątkami, zabierz z wystawy łyżkozginarkę i użyj jej na Maxie. Wyjdź ze sklepu i idź dalej w prawo do drzwi, przez które teraz będziesz mógł przejść bez problemu.

W tęczowym pokoju zacznij od rozmowy z głową Lincolna, którą poprowadź następująco:

1. O co Ci właściwie chodzi?
2. Czemu jesteś smutny?
3. Pomożemy Ci z Sybillą.
4. Wyluzuj się maleńka.
5. Ach, zimna z Ciebie lisiczka!
6. Zagrajmy w miłosnego hokeja jeden na jeden.

Po zakończonej rozmowie otrzymasz talizman gastrokinezy, który zabierz ze sobą i idź w lewo do automatu do gry. Zanim zaczniesz grę pamiętaj, że tutaj chodzi o to, żeby przegrać nie wygrać! Gra to klasyczne kółko i krzyżyk. Wygrywa ten, kto ustawi trzy swoje znaki w jednej linii w pionie, poziomie lub po skosie, ale pamiętaj, że Twoim celem jest przegrana. Operując kółkami musisz więc niejako zmusić komputer, który gra krzyżykami, do wygranej. Gotowy? W takim razie zapytaj:

1. Co Wy tu robicie?
2. No to zagrajmy.

Próbuj przegrać tak długo, aż w końcu Ci się uda dzięki czemu zdobędziesz talizman widzenia przez ołów. Teraz wyjdź na zewnątrz i użyj na Maxie talizmanu gastrokinezy dzięki czemu odzyskasz talizman łyżkozginania. Umieść go pod silnikiem rakietowym lądownika księżycowego. Następnie na drzwiach lądownika użyj wieszaka. Po zakończonej animacji zabierz talizman łyżkozginania i wracaj do tęczowego pokoju.

Stań na tęczowej windzie, a kiedy znajdziesz się w ciemnym pokoju użyj talizmanu widzenia przez ołów na drzwiach. Następnie użyj talizmanu łyżkozginania na kuli do kręgli. Po animacji wracaj do tęczowego pokoju i użyj talizmanu łyżkozginania na łyżko-widelcu, trzymanym przez podobiznę Mlecza.

Idź wzdłuż tęczowej trasy w prawo, aż dojdziesz do tunelu, przed którym stoi wagonik. Poczekaj aż czerwone wcielenie agresji Maxa wskoczy do wagonika, a następnie strzel w guzik. Odzyskasz dzięki temu łapkę Maxa, którą zwróć prawowitemu właścicielowi. Czas wracać na Ziemię.

Idź do biura, otwórz szafę i użyj talizmanu gastrokinezy na związanym Leonardzie. Podnieś akt własności Stanów Zjednoczonych, udaj się do sklepu Sybilli i podaruj Akt Jej Wysokości. Idź w prawo, gdzie na zgiętym parkometrze użyj talizmanu łyżkozginania. Teraz wracaj na Księżyc.

Na miejscu pogadaj z kurczakiem, a otrzymasz od niego cylinder. Wracaj na Ziemię, idź do sklepu Bosko i użyj cylindra na zielonym wcieleniu żarłoczności Maxa. Następnie kliknij w cylinder raz jeszcze, a odzyskasz żołądek Maxa, który oczywiście oddaj właścicielowi. Zostało Ci już tylko odzyskanie ogonka.

Teraz pogadaj z Bosko i poproś o wywoływacz trzęsień. Zapłacisz za niego bilionem dolarów kanadyjskich, które otrzymałeś od Sybilli. Wracaj na Księżyc i użyj wywoływacza trzęsień na niebieskim wcieleniu lenistwa Maxa (znajdziesz je na prawo od czerwonych drzwi). Kiedy leniuch przewróci się na brzuch zabierz mu ogonek i oddaj go Maxowi.

Wracaj do tęczowego pokoju i wjedź tęczową windą na górę. Teraz rozpocznie się sekwencja, w której kilka razy będziesz musiał wykonywać te same czynności. Na początek użyj talizmanu łyżkozginania na łyżce, a następnie na talizmanie magika. Następnie kliknij na talizman magika i zamień się z Mleczem miejscami. Przez dłuższą chwilę na tym będzie polegała zabawa.

Kiedy znajdziesz się w skrzyni raz jeszcze kliknij na talizmanie magika, a następnie użyj piły na skrzyni. Raz jeszcze kliknij na talizman, kiedy wylądujesz w księżycowym statku i kolejny raz, kiedy będziesz w wodzie.

Po tym, jak odzyskasz wolność zrób parę kroków, a cała sekwencja zacznie się od początku, a więc: koło, talizman magika, skrzynia, talizman magika. Kiedy się wydostaniesz i będziesz miał piłę w ręku użyj jej na lądowniku księżycowym. W chwili, gdy znajdziesz się w wodzie znów użyj talizmanu magika, a kiedy się uwolnisz użyj kluczyka do lądownika na tymże pojeździe księżycowym. W ten sposób unicestwisz Mlecza i zakończysz szósty i ostatni etap gry Sam&Max.

Autorka: Evillady

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?