Sam&Max: Sezon I - poradnik

Dodane przez Evillady dnia 25.01.2010 22:18

Odcinek 2 – Sitcom

Zaczynasz w biurze, które od razu możesz opuścić, wsiąść do Desoto i ruszać do studia telewizyjnego. Na miejscu porozmawiaj z Panią reżyser i wyraź chęć wzięcia udziału w castingu. Dostaniesz zadanie aktorskie, na którym polegniesz, bo Sam nie potrafi się wściekać, a w każdym razie nie tak, żeby pojawiła mu się piana na pysku ;) Wyjdź więc ze studia i wracaj do biura. Kiedy wysiądziesz z auta udaj się do sklepu Bosko i pogadaj z właścicielem, a następnie spróbuj zabrać ostatnie opakowanie pianki do golenia ze stolika przy drzwiach.

Niestety piankę zwinie Ci sprzed nosa ogolony szczur. Ruszaj więc za nim w pościg ulicami miasta (wyjdź na zewnątrz i idź w lewo, a następnie wsiądź do Desoto). Kiedy Max zapyta, gdzie jedziecie odpowiedz: „Za tymi szczurami!” W czasie pościgu strzelaj do samochodu szczurów tak, żeby zmusić gryzonie do jazdy środkiem drogi. Dzięki temu ich samochód ulegnie wypadkowi, szczury wylądują w kanale, a Ty zdobędziesz piankę.

Wracaj teraz do studia i raz jeszcze porozmawiaj z panią reżyser prosząc o kolejną szansę w castingu. Kiedy kobieta się zgodzi użyj pianki do golenia na Samie, a pięknie odegrasz rolę wściekłej Lessie ;) Pora na występ Maxa. Musisz mu pomóc, żeby udało mu się odegrać prawdziwy żal i smutek. W tym celu strzel do niego z wyrzutni gazu łzawiącego.

Sukces! Macie tę rolę! Czas wykorzystać Wasze nowo zdobyte umiejętności aktorskie. W tym celu otwórz drzwi wiodące na plan Miejskich Kombojów, a w środku porozmawiaj z Panią reżyser, a wytłumaczy Ci, co masz robić. Zapamiętaj kwestię, którą musisz wygłosić i poproś o rozpoczęcie nagrywania.

Kiedy kamera ruszy podejdź do domofonu przy drzwiach, do których dobija się właściciel i poproś go o cierpliwość. Teraz zabierz abażur z lampy, a ze stolika talerz. Abażur umieść na głowie krowy i wpuść właściciela. Kiedy kurczak zapyta, kim jest Wasz gość, odpowiedz, że to szef kuchni. Kurczak pogrąży się w rozmowie z krową. Wykorzystaj ten czas i podłóż talerz pod krowi placek z lewej. Kiedy krowa zaryczy, a kurczak spyta, co właśnie powiedziała, opowiedz, że podała nazwę potrawy: Muu guu gai pan.

Po zakończeniu animacji odbierz od pani reżyser taśmę z nagraniem programu. Nie wiesz jeszcze do czego miałaby Ci się ona przydać, ale to zawsze pamiątka. Przejdź teraz przez drzwi prowadzące do teleturnieju, a dalej skieruj się do drzwi, nad którymi widnieje napis Ela!

Rozmowę z Elą poprowadź tak, żeby wymieniła Ci warunki, które musisz spełnić, żeby dostać się do programu (skandal, kontrakt płytowy, sława). Dowód na to, że jesteś sławny już masz. Kaseta z nagraniem z programu! Wręcz ją Eli, a pozostanie Ci jeszcze do zdobycia kontrakt płytowy i dowód na udział w skandalu.

Wyjdź drzwiami, którymi wszedłeś, a następnie przejdź przez drzwi prowadzące do Żenującego Idola. Pogadaj z panią reżyser, z jurorami i z uczestnikiem konkursu. Spróbuj wziąć udział w konkursie (kliknij na mikrofon, możesz wybierać dowolne wersy piosenki), ale niestety odniesiesz porażkę. Max w prawdzie głosował na Ciebie, ale jednemu z braci Oranżaków brakowało w Twoim śpiewie wysokich tonów, a drugi od razu deklaruje, że i tak zawsze będzie głosował na brata. Tego jurora musisz się więc pozbyć oraz musisz opanować trudną sztukę śpiewania wysokich dźwięków.

Wyjdź ze studia i jedź do sklepu Bosko. Pogadaj z właścicielem, a okaże się, że ma pod ladą modulator głosu. Wyraź chęć jego zakupu, ale dowiesz się, że ten drobiazg kosztuje… 1 mln dolarów. Oto co znaczy brak konkurencji na rynku!

Gdzie możesz zdobyć wspomniany milion? Oczywiście w telewizji w teleturnieju! Wracaj do studia, przejdź przed drzwi prowadzące na plan gry, porozmawiaj z panią reżyser i kliknij w pulpit, na liczniku którego widać zero. Rozpocznie się gra. Jedno pytanie, jedna odpowiedź, wóz, albo przewóz. W Twoim przypadku oczywiście przewóz, bo pytanie jest dosłownie z kosmosu. To, że przegrałeś, nie oznacza jednak, że nie możesz spróbować ponownie, ale najpierw musisz się upewnić, że na kartce pojawią się pytania, a na które znasz odpowiedź.

Pamiętasz piosenkę, którą śpiewał Łypek w Żenującym Idolu? Jej tekst byłby idealny! Idź więc na plan programu i ze skrzynki, na której stoi kubek zabierz karteczkę z tekstem piosenki. Teraz wracaj na plan teleturnieju, zabierz pytania z kieszonki w pulpicie prowadzącego, a następnie umieść w niej tekst Łypkowej piosenki.

Teraz ponownie weź udział w konkursie, a kiedy padnie pytanie: „Czy jestem niebieski?” odpowiedź: „Nie”.

Gratulacje! Właśnie wygrałeś milion dolarów w… bonach żywnościowych, a przy okazji doprowadziłeś studio telewizyjne do bankructwa ;) Zabierz bony i wracaj do sklepu Bosko. Ponownie wyraź chęć zakupu modulatora głosu. Zapłać bonami, a zdobędziesz urządzenie.

Wracaj na plan Żenującego Idola. Podejdź do mikrofonu i podejmij kolejną próbę wygrania konkursu, ale najpierw użyj modulatora głosu na Samie. Ponownie nie ma znaczenia tytuł i tekst piosenki, który wybierzesz. Jest lepiej. Teraz masz już po swojej stronie dwóch jurorów, ale jeden pozostaje nieugięty. Porozmawiaj z paskudem, a dowiesz się, że ma żal do brata, że zapomniał o jego urodzinach oraz, że czeka na tort, a także, że ma paskudne uczulenie na pomidory. Warto połączyć i wykorzystać te informacje.

Najpierw musisz zorganizować tort. Wracaj na plan Miejskich Kombojów, a stamtąd na plan programu kulinarnego. Możesz pogadać z panią reżyser, ale nie jest to konieczne. Kliknij na dużym garnku, patelni lub talerzu, a rozpocznie się nagranie. Kiedy Max zapyta Sama, co będą gotować, odpowiedz, że tort. Następnie, kiedy pojawi się półka z oryginalnymi przyprawami wybierz cokolwiek, może to być nawet jeden, dowolny składnik, wrzuć go do garnka, a następnie kliknij na ikonie piekarnika (prawy, lewy róg ekranu), a po chwili będziesz miał tort. Teraz trzeba zdobyć pomidory lub cokolwiek, co ma coś wspólnego z tym warzywem.

Wyjdź ze studia i ruszaj do sklepu Bosko. Idź w głąb sklepu, aż do maszyny z dodatkami. Użyj na niej tortu i polej ją ketchupem. To powinno wystarczyć, żeby pozbyć się stronniczego jurora!

Wracaj do studia, na plan Idola i ze słodkim uśmiechem wręcz tort urodzinowy Oranżakowi, a potem z rozkoszą patrz, jak pędzi do łazienki. Czas na Twój występ! Podejdź do mikrofonu, użyj modulatora na Samie, a następnie zaśpiewaj cokolwiek.

Wreszcie wygrasz i otrzymasz kontrakt płytowy. Biegnij z nim do Eli. Teraz musisz jeszcze tylko zdobyć dowód skandalu.

Po zakończeniu rozmowy z Elą pogadać z Mleczem Szczęściakiem i poproś go, żeby zademonstrował swoją sztuczkę z kolorami. Podziwiaj, jak facet robi się czerwony, zielony i niebieski. Ta jego umiejętność może Ci się przydać…

Wracaj do miasta i pogadaj z Sybillą, która po raz kolejny zmieniła fach. Tym razem prowadzi redakcję brukowca. Dowiesz się od niej, że potrzebuje zdjęcia trójki osobników, z których przynajmniej jeden przypomina kosmitę. Cóż za szczęśliwy przypadek, że właśnie przed chwilą poznałeś kogoś takiego!

Wracaj do studia, idź do Mlecza, poproś go, żeby zmienił kolor na zielony, a następnie poproś o wspólne zdjęcie. Z fotką wracaj do Sybilli, a już po chwili we wszystkich kioskach będzie można kupić gazetę z Wami na okładce.

Wyjdź na ulicę, idź do sklepu Bosko. Przed wejściem ustawiony jest stojak na gazety. Skorzystaj z tego, który jest żółty i kup świeżutkie wydanie brukowca. Wracaj z nim do studia i wręcz je Eli, a wreszcie będziesz mógł wystąpić w jej programie.

Kiedy zacznie się rozmowa powiedz, że chciałbyś raz jeszcze przeżyć chwile z Idola, a kiedy Sam skończy śpiewać, użyj na nim modulatora, weź banjo i zaśpiewaj jeszcze raz. Następnie kliknij na Elę, żeby powrócić do rozmowy i wybieraj kolejno opcje:

1. Co do tego zdjęcia w Expressie…
2. Jest jeszcze ktoś!
3. Asia Wołowa!

Gratulacje! Właśnie ukończyłeś drugi odcinek! Czas na część trzecią.

   

Komentarze


Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   

Dodaj komentarz


Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   

Oceny


Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?