Archaica: The Path of Light z datą premiery
Dodane przez Przemo dnia 15.08.2017 18:35
Poznaliśmy datę premiery logicznej gry przygodowej Archaica: The Path of Light tworzonej przez krakowskie studio TwoMammoths. Produkcja trafi na Steam 8 września 2017.

Archaica tworzona jest od trzech lat przez dwóch braci, programistę Piotra Tureckiego oraz artystę Marcina Tureckiego, którzy na potrzeby produkcji stworzyli własny autorski silnik. Wcielając się w wybrańca, gracz będzie zmuszony przejść legendarną Ścieżkę Światła Starożytnych i uchronić świat od zbliżającej się katastrofy. Będą czekać na niego barwne krainy, artefakty, sekrety obcej cywilizacji, a w efekcie odkryje prawdziwe przeznaczenie Ścieżki Światła.

Wszystkie działania ograniczą się do manewrowania dostępnymi na planszy lustrami oraz innymi urządzeniami w taki sposób, aby promień światła przebiegał przez wszystkie dostępne na polu kryształy. Każda z sześciu krain będzie cechować się dużą różnorodnością zagadek, ich poziomem trudności oraz mechaniką. Twórcy zapowiadają intrygującą linię narracyjną oraz bogatą w detale grafikę o czym mogliśmy przekonać się podczas Digital Dragons 2016.