Ecstacy Island
Al Lowe wraca?
drozda dnia 03.05.2006 11:08
Opierając się na doniesieniach serwisu gamasutra.com można dojść do takiego wniosku. Pewnikiem jest, iż powstaje nowa firma nazwana Ecstacy Island. W informacji prasowej podesłanej do wybranych członków prasy zasugerowane zostało, że Al Lowe może okazać się szefem tego studia. Zresztą wystarczy powiązać fakty. Przywitanie brzmiało "Alloweha", a najistotniejszy zdaje się fragment tekstu wyglądał tak:

"A new company with a new game is Launching at E3 under the watch of a Legendary game designer known for creating Outrageously fun games that feature hi-Larry-ous characters With an undeniable knack for Entertaining millions of people,"

Dlatego wydaje się pewnikiem, iż Al Lowe po prawie siedmioletniej przerwie - pełen nowych pomysłów jak czytamy w wywiadzie - da nam jeszcze sporo uciechy :). W tej chwili jednak nie wiadomo jeszcze nic o ewentualnych projektach.Telltale Games (firma)
TellTale Games - wywiad PL
drozda dnia 03.05.2006 10:49
Na stronie gry.wp.pl znaleźć można pięciostronicowy wywiad z pracownikami firmy Telltale Games.The Island: The Earthling (gra)
Wywiad, z którego dowiemy się więcej o tej ciekawie zapowiadającej się grze przygodowej autorstwa Akelli znajdziecie na stronie: www.strategyinformer.com.

Z zapowiedzi wynika, że znajdziemy w grze:
- oryginalną fabułę opierającą się o twórczość braci Strugackich,
- widok z pierwszej osoby z panoramicznym otoczeniem,
- realistyczną oprawę,
- 10 epizodów,
- blisko 100 unikalnych lokacji,
- nowoczesną oprawę dźwiękową i graficzną,
- oryginalny podkład muzyczny.

Warto ściągnąć ważący 2,4mb plik pdf zawierający więcej informacji o grze (nie przestraszcie się niemieckiego na początku, dalej jest po angielsku...) oraz ciekawe screeny. Polecam również naszą nową galerię z gry, którą znajdziecie pod tym adresem.Diabolik Evil's Origin
Diabolik Evil's Origin
drozda dnia 01.05.2006 22:34
Diabolik Evil's Origin jest zrealizowaną w 3D grą przygodową opartą na motywach komiksu o tym samym tytule. Autorami gry są znani z stworzenia takich tytułów jak Martin Mystere (aka Crime Stories) i Belief & Betrayal (w produkcji) panowie ze studia Artematica.

O komiksie, na podstawie którego powstaje gra poczytać możecie w Wikipedii.

Zapraszam również do naszej nowej galerii z gry, którą znajdziecie pod tym adresem.Tulse Luper Journey
Tulse Luper Journey
drozda dnia 01.05.2006 22:08
Tulse Luper jest głównym bohaterem serii projektów opierających się o twórczość Petera Greenaway'a. W jej skład wchodzą trzy filmy, wystawy, książki, różne publikacje i gra komputerowa wydana przez studio Submarine. Myślę, że tej ostatniej warto przyjrzeć się dokładniej.

Trzeba wspomnieć, że historia opowiedziana w tej grze online opiera się na tragicznych losach człowieka, który niesłusznie skazany spędził większość swojego życia w więzieniu. Aby zagłębić się w grę wystarczy odwiedzić stronę www.tulseluperjourney.com i zarejestrować się za darmo. O szczegółach rozgrywki poczytać możecie pod tym adresem.