Lifeless Planet
Recenzja gry Lifeless Planet
Przemo dnia 26.12.2016 18:19
Miłośników eksploracji obcych światów oraz teorii spiskowych zapraszamy do przeczytania recenzji Lifeless Planet w wersji Premier Edition. Autorką tekstu jest crouschynca

Lifeless Planet - recenzja gry

Życzenia od producentów
Długo wyczekiwany przez nas okres świąteczny trwa w najlepsze. Część z nas spędziła ostatnie dni całkowicie offline. Jednak, aby tradycji stało się zadość, publikujemy tegoroczne kartki z życzeniami od producentów i wydawców gier przygodowych. Zapraszamy do rozwinięcia. :)

Call of Cthulhu
Call of Cthulhu trafi do sprzedaży w przyszłym roku i będzie dostępne na PC z systemami Windows, a także konsolach PS4/Xbox ONE. Przypominamy, że tworzeniem gry nie zajmuje się już ukraińskie studio Frogwares (które własny tytuł oparty na prozie Lovercrafta - The Sinking City), a francuskie Cyanide Studio. Tak czy inaczej produkcja nabiera kształtów, co widać w kilku nowo opublikowanych screenach. Aby je obejrzeć, przejdźcie do rozwinięcia.The Little Acre
The Little Acre w sprzedaży
Przemo dnia 17.12.2016 20:36
13 grudnia na platformach Steam oraz gog.com zadebiutowała ręcznie rysowana przygodówka The Little Acre, Gra przenosi nas do Irlandii w latach 50, gdzie poznajemy Aidana oraz jego córkę Lily. Bohater rusza na poszukiwania ojca. W czasie wędrówki przenosi się do dziwnego, nieznanego świata. W procesie twórczym uczestniczył Charles Cecil, autor serii Broken Sword.
The Longest Journey Home
Ragnar Tornquist z Red Thread Games udzielił wywiadu serwisowi PC PowerPlay. Rozmowa dotyczy oczywiście wydanego ostatnio Dreamfall Chapters. Ragnar wypowiedział się na temat zakończenia serii, na którego przygotowanie jego studio poświęciło dodatkowy miesiąc. Twórcy chcieli bowiem, aby historia była zwięczona w odpowiednio emocjonalny sposób, zarówno dla fanów Dreamfalla, jak i Najdłuższej Podróży.

Norweg stwierdził, że gdyby mógł pochyliłby się nad niektórymi wątkami nieco szerzej. Chciałby opowiedzieć o przeszłości i przyszłości Kiana. Stwierdził, że materiału starczyłoby na kolejną trylogię. Następne pytanie dotyczyło anulowanego The Longest Journey Home. Ragnar potwierdził, że gra nie powstanie w ciągu najbliższych kilku lat (jeżeli w ogóle powstanie). Nie jest natomiast przeciwny temu, aby na przykład stworzyło je zupełnie inne studio. Produkcja takiej gry byłaby na pewno wymagająca i pochłonęła by wiele czasu i środków finansowych.

Studio pracuje obecnie nad portem Dreamfall Chapters na konsole oraz ostatecznym dopracowaniem wersji pecetowej. W międzyczasie tworzy także pierwszoosobowy horror Draugen, a także kilka innych projektów. Pełny wywiad znajdziecie na łamach www.pcpowerplay.com.au.