Zobacz temat

Kto tu jest? 1 Gości
 Drukuj temat
Broken Sword: The Serpent's Curse
Szalony Kapelusznik
Czeka ktoś na nowego Broken Sworda? Moim zdaniem to będzie wielki powrót serii do dawnej świetności. Piękna grafika 2.5D (niech Wam będzie :) ), stary dobry George i jak zwykle urodziwa Nico. To nie może się nie udać. Już zacieram ręce.

Teaser z Kickstartera:

YouTube Video

Edytowane przez Szalony Kapelusznik dnia 13.02.2013 02:14
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

Przemo
George pomimo powrotu do 2D (chociaż tak na prawdę to 2,5D, jeżeli chodzi o same modele postaci) wygląda nieco inaczej. Według mnie, trochę mniej poważnie, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. W każdym razie, miałem okazję zagrać w każdą część Broken Sworda i oczywiście nie odpuszczę sobie i tej. Nawet nie zaryzykowałbym stwierdzenia, ze to najbardziej w tej chwili oczekiwana przeze mnie produkcja.

Cieszy mnie bardzo powrót do 2D. Lokacje - mimo, że strasznie Pendulowate - są piękne. Twórcy dbają o najmniejsze szczegóły powrotu do korzeni, z tego co można wyczytać w sieci. Jedną z moich pierwszych gier przygodowych był właśnie BS2: The Smoking Mirror, który dla początkującego gracza wcale nie był tytułem najłatwiejszym. Jednak klimat nocnej Marsylii czy rozsłonecznionych Karaibów, nieziemski. Mam nadzieję, że podobne uczucia ogarną mnie też przy przechodzeniu The Serpent's Curse.

Jakiś czas temu napisałem zapowiedź tej gry (http://www.advent...le_id=1447) i wydaje się ona być dalej aktualna. Od kilku miesięcy praktycznie niczego nowego się nie dowiedzieliśmy - brak informacji na temat rozgrywki, brak nowych screenów. Tylko info o przesunięciu premiery na wrzesień.
Edytowane przez Przemo dnia 13.02.2013 00:08

Szalony Kapelusznik
Przemo napisał/a:Lokacje - mimo, że strasznie Pendulowate - są piękne.

Ciekawe pojęcie - Pendulowate, zaiste. Masz rację, Pendulo ma specyficzny styl odnośnie grafiki, ale i tak uwielbiam ich gry. No może nie uwielbiam, ale bardzo lubię. Revolution ma u mnie wielki kredyt zaufania jeśli chodzi o Broken Sword 5. Myślę, że się nie zawiodę.

PS. Ktoś grzebał w moim temaciku? Hiehie
Edytowane przez Szalony Kapelusznik dnia 13.02.2013 00:23
Mój przygodówkowy top: Gabriel Knight , Black Mirror, Syberia, Runaway, Leisure Suit Larry (serie), Broken Sword I & II, Still Life I, Phantasmagoria, Atlantis: The Lost Tales, Jack Orlando.

Kami
Ja grzebałam, żeby można było od razu zobaczyć filmik Smile2 Z resztą temacik też stworzyłam Pfft2 Hie hie.

Pendulo ma swój styl, tak jak i Daedalic i bardzo to w tych studiach lubię. Smile2 Czasami bardziej nawet wolę ten styl, zamiast samej gry, no ale... xD

Przemo napisał/a:
George pomimo powrotu do 2D (chociaż tak na prawdę to 2,5D, jeżeli chodzi o same modele postaci) wygląda nieco inaczej.

No właśnie! Dlaczego wszędzie się pisze 2D, jak to jest 2,5D! Kompletnie tego nie rozumiem.

W każdym razie gra wygląda póki co bardzo dobrze (nie zestarzeje się tak jak poprzedniczki 3D). Aczkolwiek oryginalność wyglądu pozostaje wątpliwa...

Wielką fanką BS nie jestem, grałam trochę w trójkę i czwórkę, ale nigdy nie załapałam klimatu. No a dla mnie zero klimatu to największa zbrodnia. Wink2 Niemniej jednak czekam na grę. Jestem bardzo ciekawa co wyjdzie z tych superprodukcji Kickstarterowych. Czy rzeczywiście będą lepsze niż twory wielkich studiów.

Szalony Kapelusznik
Kami napisał/a:
Ja grzebałam, żeby można było od razu zobaczyć filmik Smile2 Z resztą temacik też stworzyłam Pfft2 Hie hie.

Właśnie coś mi tutaj nie pasowało Bubu. Dzięki w każdym razie. Sam nie tworzyłem bo myślałem, że może wolicie żebym pisał w nowościach/nowinkach pościk o BS5. Miło, że admini wychodzą z inicjatywą Stuk

Kami napisał/a:
No właśnie! Dlaczego wszędzie się pisze 2D, jak to jest 2,5D! Kompletnie tego nie rozumiem.

Co do grafy to racja. 2,5D, ale już się tak jakoś ogólnie 2D przyjęło. W każdym razie ja zdecydowanie bardziej preferuję 2/2.5D niż te denne 3D. W przygodówkach pełen trójwymiar prawie się nie sprawdza i tyle. Pragnę zwrócić jednak uwagę na jedną rzecz w najnowszym Brokenie - znakomita animacja postaci na teaserze. Naprawdę ich ruchy są bardzo, ale to bardzo naturalne. Zmiany wyglądu również nastąpiły, ale to raczej nic zaskakujące, tym bardziej, że są one właściwie kosmetyczne. Pozdrawiam.
Edytowane przez Szalony Kapelusznik dnia 13.02.2013 02:11

TexMurphy
Szalony Kapelusznik napisał/a:
W każdym razie ja zdecydowanie bardziej preferuję 2/2.5D niż te denne 3D. W przygodówkach pełen trójwymiar prawie się nie sprawdza i tyle.

Szkoda tylko, że z tymi "oczywistymi oczywistościami" tak ostro próbował walczyć, i to w marnym stylu, Charles Cecil. Od czasu jego sławetnych wypowiedzi o "śmierci przygodówek 2D" i tym, że "trójwymiar jest jedyną opcją na przyszłość" mam do Broken Sworda swoisty, rzekłbym osobisty, uraz. Ale w grę oczywiście zagram.
Edytowane przez TexMurphy dnia 13.02.2013 06:32
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Przemo
Oj tam, oj tam. Przesadzacie. Grin Wiadomo, że przygodówki najlepiej smakują w 2D/2,5D, ale jest kilka produkcji 3D, które śmiało zaliczyłbym do bardzo udanych - Fahrenheit, Dreamfall, Heavy Rain, seria Myst, Amnesia (mocno naciągany przykład) czy mój ukochany Broken Sword 3. Według mnie to była bardzo dobra gra, tylko miała nieprzemyślane sterowanie. Pfft

Kami - zagraj w odświeżone edycje dwóch pierwszych części Brokena.

agusia16
Przemo napisał/a:
czy mój ukochany Broken Sword 3. Według mnie to była bardzo dobra gra, tylko miała nieprzemyślane sterowanie. Pfft

Dokładnie, zgadzam się z Przemo, BS 3, to bardzo dobra, jedna z moich pierwszych i ulubionych:) Co się tyczy odnowionego Brokena 1 i 2, to ja chętnie przypomniałabym sobie te części, przed pojawieniem sie nowej, ale niestety na nowym systemie gra mi sie nie uruchamia VerySad

Kami
Szalony Kapelusznik napisał/a:
Właśnie coś mi tutaj nie pasowało Bubu. Dzięki w każdym razie. Sam nie tworzyłem bo myślałem, że może wolicie żebym pisał w nowościach/nowinkach pościk o BS5. Miło, że admini wychodzą z inicjatywą Stuk

Tematy są od tego żeby je zakładać Sweet A tak serio, to chyba nowy BS zasługuje na własny wątek, nie? Wink2

TexMurphy napisał/a:
Szkoda tylko, że z tymi "oczywistymi oczywistościami" tak ostro próbował walczyć, i to w marnym stylu, Charles Cecil. Od czasu jego sławetnych wypowiedzi o "śmierci przygodówek 2D" i tym, że "trójwymiar jest jedyną opcją na przyszłość" mam do Broken Sworda swoisty, rzekłbym osobisty, uraz. Ale w grę oczywiście zagram.

A ty to będziesz mu to wypominać chyba już do końca życia. Pleased Każdy czasem coś palnie, nie ma co tak wytykać cały czas. Wink2

Szalony Kapelusznik
Przemo napisał/a:
Oj tam, oj tam. Przesadzacie. Grin Wiadomo, że przygodówki najlepiej smakują w 2D/2,5D, ale jest kilka produkcji 3D, które śmiało zaliczyłbym do bardzo udanych - Fahrenheit, Dreamfall, Heavy Rain, seria Myst, Amnesia (mocno naciągany przykład) czy mój ukochany Broken Sword 3. Według mnie to była bardzo dobra gra, tylko miała nieprzemyślane sterowanie. Pfft

Gabriel Knight 3 miał fatalne 3D, ale i tak kocham tą grę MrGreen. A te odświeżone Brokeny są spolszczone kinowo?

TexMurphy
Kami napisał/a:
A ty to będziesz mu to wypominać chyba już do końca życia. Pleased Każdy czasem coś palnie, nie ma co tak wytykać cały czas. Wink2

Tak, masz rację, będę. Tak samo, jak Tornquistowi (choć on zrobił to w trochę bardziej zawoalowany sposób). Facet, w naprawdę trudnym dla przygodówek okresie, sam, osobiście wbijał nóż w plecy kurze, która przyniosła mu złote jajka, bo nie sądzę, by dzięki pierwszym BSom zbiedniał. I - co ważniejsze - robił to w najgorszym z możliwych, mentorskim tonie, znanym raczej z wystąpień polityków a nie twórców gier, twierdząc z głębokim poczuciem swojej nieomylności, że wie, co jest najlepsze dla graczy. Gdyby w świecie gier byli tylko sami tacy Cecile, a nie było nowych, sto razy mniej znanych i tysiąc razy mniej kasiastych pasjonatów, którzy nie bacząc na glosy tego typu "autorytetów" robili swoje, to dzisiaj moglibyśmy najwyżej powspominać przygodówki, tak, jak wspominamy platformówki sprzed dwudziestu lat, a pan Cecil zbierałby właśnie fundusze na jakiś "Stobbart Killing Shooter 3".
ostatnio ukończona gra: Edna&Harvey: Harvey's New Eyes
obecnie gram: Deponia

"Jeszcze trochę, a każdy będzie musiał kupować oddzielny chleb dla każdego członka rodziny - i rejestrować go na stronie piekarni, żeby mogła monitorować, czy nie podzielił się przypadkiem z kim innym." Fitz

Przemo
agusia16 napisał/a:Co się tyczy odnowionego Brokena 1 i 2, to ja chętnie przypomniałabym sobie te części, przed pojawieniem sie nowej, ale niestety na nowym systemie gra mi sie nie uruchamia VerySad

Agusia - jaki system posiadasz? Odświeżone BSy, tj. Director's Cut i Remastered są przystosowane do uruchomienia na nowych systemach.

Director's Cut: Windows (XP, Vista, 7, 8) and Mac OS X (10.6.8 or newer)
Remastered: Windows (XP, Vista, 7, 8) and Mac OS X (10.6.8 or newer)

Szalony Kapelusznik napisał/a:A te odświeżone Brokeny są spolszczone kinowo?

Raczej nie. W przypadku Remastered można spróbować podmienić plik tłumaczeniowy z oryginalnej wersji, ale nie wiem czy to coś da.
W Director's Cut zostały podawane nowe wątki, zagadki, dialogi, więc spolszczenie odpada.

W obu przypadkach można się zwrócić do grupy Grajpopolsku. Dla nich taka konwersja to bułka z masłem.

---

Jeszcze chciałem nawiązać do najnowszego newsa, w którym twórcy poinformowali, że 30% lokacji osiągnęło status alfa. Okazuje się, że jest ich 10, co mnie mega niepokoi. Strasznie mało. Chyba, że mają na myśli ogólne obszary które przyjdzie nam zwiedzić w grze na przykład Paryż z którego składa się kilka miejsc (dom Nico, kawiarnia, galeria etc). Wtedy ok.
Edytowane przez Przemo dnia 17.02.2013 12:23

OLi_10
Kocham serię BS, to moja najukochańsza seria przygodówek (oryginalna jedynka to mym zdaniem geniusz storytellingu) i niezmiernie mnie cieszy, że piątka ujrzy światło dzienne, szczególnie po rozczarowujących remakach (szczególnie remake Shadow of the Templars)...

Jeszcze chciałem nawiązać do najnowszego newsa, w którym twórcy poinformowali, że 30% lokacji osiągnęło status alfa.

A to przypadkiem nie chodzi o 10 nowych lokacji, które miały zostać dodane do gry po tym, jak na Kickstartera wpłynie odpowiednia ilość pieniędzy? Nie sądzę, żeby cała gra składała się z 10 lokacji, nie ma bata, to ma być duża produkcja (nawet mój amatorski indie "Znak" ma chyba więcej lokacji - bodajże 11 Pfft ).
Edytowane przez OLi_10 dnia 17.02.2013 12:45
Lubisz przygodówki w starym stylu?
Podobało Ci się "Chzo Mythos"?
Grafika retro Ci nie przeszkadza?
To może sprawdzisz moją grę? Wink2
http://www.advent...ead_id=993

Przemo
OLi_10 napisał/a:
Kocham serię BS, to moja najukochańsza seria przygodówek (oryginalna jedynka to mym zdaniem geniusz storytellingu) i niezmiernie mnie cieszy, że piątka ujrzy światło dzienne, szczególnie po rozczarowujących remakach (szczególnie remake Shadow of the Templars)...

Jeszcze chciałem nawiązać do najnowszego newsa, w którym twórcy poinformowali, że 30% lokacji osiągnęło status alfa.

A to przypadkiem nie chodzi o 10 nowych lokacji, które miały zostać dodane do gry po tym, jak na Kickstartera wpłynie odpowiednia ilość pieniędzy? Nie sądzę, żeby cała gra składała się z 10 lokacji, nie ma bata, to ma być duża produkcja (nawet mój amatorski indie "Znak" ma chyba więcej lokacji - bodajże 11 Pfft ).

Być może tak właśnie jest. W każdym razie, twórcy poinformowali, ze poczynili zmiany w scenariuszu, dodając właśnie elementy obiecane w poszczególnych kamieniach milowych. Smile2

OLi_10
Tylko żeby nie były to takie zapchajdziury, dodane właśnie tylko po to, żeby zadowolić ofiarodawców. Wink2 Jeżeli mają to być ładne lokacje, z niepotrzebnymi zagadkami, sztucznie przedłużającymi czas gry i które nie mają żadnego (lub bardzo mały) związku z fabułą, to ja bym podziękował :) Wiadomo, im dłuższy Broken Sword, tym lepiej, mam jednak nadzieję, że twórcy wszystko dobrze zaplanowali, a nie dorzucili dodatkowe lokacje jedynie z okazji Kickstartera, w myśl zasady "A, bo jakoś trzeba zachęcić, by kolejne kamienie milowe zostały osiągnięte" :)

Mimo wszystko jednak jestem dobrej myśli i mam przeczucie, że piątka może w końcu zbliżyć się poziomem do rewelacyjnej jedynki (pozostałe części bardzo lubię, ale żadna z nich - nawet dwójka - nie są moim zdaniem nawet w połowie tak dobre, jak Shadow of the Templars).

Niepokoi mnie tylko umieszczenie akcji Serpent's Curse między dwójką a trójką - mam nadzieję, że nie będzie zbyt wielu zgrzytów w tzw. "continuity"....
Edytowane przez OLi_10 dnia 17.02.2013 13:41
Lubisz przygodówki w starym stylu?
Podobało Ci się "Chzo Mythos"?
Grafika retro Ci nie przeszkadza?
To może sprawdzisz moją grę? Wink2
http://www.advent...ead_id=993

Przemo
Z tego co słyszę, to trochę ludzi ma obawy przed tą grą, ale ja trzymam kciuki i wiem, że będzie dobrze. Zwłaszcza po mega słabym Aniole Ciemności.

Strasznie nie mogę się doczekać premiery i baaaardzo liczę na publikację jakiś nowych materiałów na tegorocznych targach gamecom. Cecil na pewno będzie obecny na targach, podobnie jak co roku. Wiadomo, że trwają teraz sesje nagraniowe aktorów, między innymi Rolfa Saxona wcielającego się w George'a.

Na blogu Art Designera pojawiły się także dwa szkice. Jeden z nich prezentuje odświeżony wygląd apartamentu Nico. Wink2

www.adventure-zone.info/fusion/images/broken_sword_5_nico_02.jpg
Stara wersja apartamentu Nico
www.adventure-zone.info/fusion/images/broken_sword_5_nico_01.jpg
Nowa wersja

www.adventure-zone.info/fusion/images/broken_sword_5_nico_03.jpg
Kawiarnia

Rolus
Na cdaction.pl czytam, że moda telltalegamesowa dopadła też studio Revolution:
Broken Sword: The Serpent's Curse zostanie wydane w dwóch częściach. Pierwszy epizod pojawi się na Steamie, GOG-u i innych serwisach dystrybucji cyfrowej 4 grudnia. Każdy z nich kosztować ma po 9,99 funtów (ok. 49 zł), ale będzie można nabyć też oba w jednym pakiecie wycenionym na 14,99 funtów (74 zł).

Kami
Na Steam to będzie u nas kosztować w euro jak już. Wink2 Podejrzewam więc, że będzie jednak taniej.

Przemo
#$^(#*(%

Przejdź do forum: